Savvaļas briežu dārzs

Juku dzirnavu viesiem ir iespēja apbrīnot vienus no skaistākajiem Latvijas savvaļas dzīvniekiem — staltbriežus, ko ieraudzīt dabā ir reta un visbiežāk acumirklīga veiksme. Līdzās atpūtas kompleksam tie tiek audzēti plašā, meža dzīvniekiem rūpīgi pielāgotā teritorijā.

Vērot staltbiežus ir aizraujoši ne tikai to majestātiskuma dēļ. Katrā gadalaikā tie izskatās citādi: rudenī un ziemā palsi pelēcīgi, pavasarī un vasarā — rūsgani. Un ragi! No aizkustinošiem strupuļiem agrā pavasarī briedis līdz rudenim izaudzē varenus žuburus, ar ko cīnīties pret sugasbrāļiem par mātīšu labvēlību. Brieža ragi aug bezmaz acīm redzami — vidēji 2,5 centimetri dienā!

Varbūt rudens saulrietā vai saullēktā viesu mieru iztraucēs fascinējošas, šķietami pārdabiskas skaņas — briežu baurs ir vienlaikus gan savdabīga romance viņu sievietēm, gan arī izaicinājums sāncenšiem: ja spēj varenāk, nāc cīnīties, ja nē — taisies, ka ļipa trīc! Savvaļas pasaules klātbūtne, tās daudzveidība un cilvēku acīm parasti slēptās kaislības ir Juku dzirnavu papildu dāvana viesiem un interesentiem.