Vēsturiskā uzziņa

Ļaujiet laimīgām pārmaiņām ienākt Jūsu dzīvē

* Juku Dzirnavas muiža atrodas Pārmaiņu Ezera krastā pašā Kurzemes sirdī, 25 km attālumā uz ziemeļu pusi no Saldus pilsētas. Dzirnavas, kuru ēkā šobrīd uzbūvēts Viesu Nams, 1922. gadā dibināja Arnolds Juliuss Jakubovskis - Latvijas armijas oficiera dēls.

Pārmaiņu Dzirnavas ir saistāmas ar aizrautīgu ģimenes stāstu. Jakubovsku ģimenes arhīvā saglabājās liecības par to, cik rūpīgi Arnolds izvēlējās vietu Latvijas ziemeļos, lai izveidotu dzimtas īpašumu. Arnolds uzbūvēja dzirnavas, labiekārtoja apkārt esošo teritoriju, bet pēc vairākiem gadiem viņš bija spiests pamest Latviju. Pārceļoties uz Vāciju, drīzumā viņš izveidoja laimīgu ģimeni un veiksmīgu biznesu. Padomju periodā īpašumu nacionalizēja, bet blakus dzirnavām uzbūvēja sanatoriju: Latvijas ārsti novērtēja vietējo veselīgo gaisu. Vien 1993. gadā Arnolda meita varēja atgriezt dzimtas īpašumu: tieši šajā periodā Latvijā sāka atgriezt īpašumus iepriekšējiem īpašniekiem.

Dienasgrāmatā, ko Arnolds rakstīja īsi pirms nāves, viņš atstāja vēlējumu muižas apmeklētājiem: "Likteņa ironija ir tāda, ka šo īpašumu es nosaucu par Pārmaiņu Dzirnavām, liekot pamatus globālajām pārmaiņām savā dzīvē. Pārcelšanās no Latvijas, kas sākumā likās traģisks notikums, atvēra manā priekšā visu pasauli, kurā es atradu mīlestību, pārticību un laimi. Dažkārt cilvēks nevar atklāt jaunus okeānus, kamēr neatradīs sevī drosmi zaudēt no redzesloka ierasto krastu. Lai ikviens Juku Dzirnavas apmeklētājs ir svētīts laimīgām pārmaiņām.

"Nākamie muižas īpašnieki ciena Arnolda vēlējumu un uzlabo īpašumu. Dzirnavas ietilpst galveno Latvijas brīnumu sarakstā: tieši ap tām krustojas šamaņu takas un ir atzīmētas maģiskas vietas, kas saistās ar senajām latviešu leģendām. Atrodoties blakus Pārmaiņu Dzirnavām vienmēr gribas radīt, prātot par pārmaiņām un plānot. Atslābinātas atpūtas filosofija šeit atveras pilnā apmērā."

"Juku Dzirnavas" (tiešais tulkojums no latviešu valodas - "Pārmaiņu Dzirnavas")